top of page
  • תמונת הסופר/תאבי פלד

קורונה 2020 - קהילה במשבר

קהילת המטפלים המוסמכים ברפואה סינית בישראל מונה אלפי מטפלים.

רובנו עובדים בקליניקות פרטיות וחלקנו בקופות החולים ובתי החולים השונים ובשילוב של הנ"ל.


משבר הקורונה, פגע אנושות בתחום שלנו שהרי הנחיות משרד הבריאות היו משוללות כל הגיון לסגור את תחום הרפואה הסינית למרות שיש לנו המון מה להציע כדי להפחית לחץ ממערכת הבריאות, לתמוך במטופלים ולהפסיק את כאבם,למנוע הגעה של חולים לבתי החולים ובכך למנוע סיכון שידבקו ועוד .

נכון, במקצוע שלנו אנחנו שוהים לצד המטופלים, אם בדיקור או במגע ואין ביקורת חיצונית שתבדוק אותנו - האם אנו עומדים בהנחיות משרד הבריאות או "מזלזלים" .

האמת היא שחיטוי ושמירה על כללי הגיינה, הם נר לרגלנו כל השנה ועוד לפני הקורונה. הרי אנחנו מתעסקים עם תחלואים שונים ויותר מכך, רוצים להישמר בעצמנו ולשמור על שלום משפחותנו.


יש לנו גם איגוד מקצועי שפועל כל השנה על מנת לחדד הנחיות הנוגעים לחיטוי והגיינה. יותר מכך, כשיצאו ההנחיות מטעם משרד הבריאות , היינו הראשונים שהעברנו את המסר לקהילת המטפלים והדגשנו את חשיבות המיגון,החיטוי וכו.


אני חושב שאחת התחושות הנוראיות שהרגשתי כמטפל היא הזלזול של המערכת והניתוק המוחלט מהכרת המקצוע שלנו לבין מקצועות אחרים שהיו באותה קטגוריה. מבלי לזלזל באותם מקצועות,

המקצועות מתחום הריפוי / רפואה סינית אינם קשורים או דומים באף צורה למעצבי שיער, מקעקעים או קוסמטיקאיות.בכל זאת מצאנו את עצמנו, באותה קטגוריה, מנועים מלעזור, מנועים מלהגשים את המהות שלנו כמטפלים...לטפל...


אז יצאנו בקמפיין ענק, הידקנו קשרים עם ח"כים, משרד הבריאות ומשרד העבודה וומאמצינו זכו להפרדה מאותה קטגורית "פנאי" עם חזרת המשק לפעילות בסוף חודש אפריל 2020.

אחד ההישגים שלנו היה להימנות (בזכות) על תחום הרפואה האלקטיבית.

זו הייתה פעם ראשונה בהיסטוריה של מדינת ישראל שקיבלנו הכרה מסוג זה, כל זה בזכות מאמצינו כקהילה וכאיגוד אחראי.

בתמונות -

1.קמפיין #מיטה_ריקההתחלנו בשיקום הקליניקה שנפגעה בהבנה שהקורונה עדיין כאן ויתכן וסגר יחזור...

ואכן אני כותב את הפוסט הזה בעוד הסגר השני כאן ולכל אחד את הקושי שלו.

אלפי עסקים סגורים, אנשים מגיעים לחרפת רעב,מוסדות החינוך סגורים ויש דבר חדש כזה שנקרא לימוד מרחוק... לילדי הגן וכיתה א' זה אבסורד, אבל זה לפוסט אחר מתישהו... והעיתוי... אוי העיתוי, תקופת חגים ללא המשפחה הקרובה, החברים ...כאוס מוחלט ...


ומה איתנו כמטפלים ?

גם הפעם הופעל לחץ על הגורמים השונים והפעם האישור הגיע מהר והוכללנו בין המקצועות המורשים לעבוד גם בסגר.

נכון להיום,אנחנו עובדים, מקווים לטוב, לא פשוט לרבים מאיתנו למלא את הקליניקה מסיבות שונות לרבות הפחד של המון אנשים ובעיקר מבוגרים לצאת מהבית ולהסתכן ...ומה יותר טוב מקמפיין נוסף להעלאת המודעות בקהילה ליכולותיה של הרפואה הסינית לתמוך ולהפחית מתח וכאב.

מטרת הקמפיין הייתה לעורר מודעות ולסחוף את כל האירגונים ממקצועות משיקים לשלנו ואכן כך היה ...

בהמשך, הגיע קמפיין ייחודי לעיסוק שלנו - רפואה סינית:גאה לומר שהייתי מבין היזמים והמוציא לפועל של כל הקמפיינים הנ"ל יחד עם חברי באגודה לריפוי סיני מסורתי.חייבים להישאר אופטימיים .

שימרו על עצמכם הקפידו על הכללים ....

ו...בואו לטיפול .


שנה טובה :)


שפעת
bottom of page